Beñat Arnaizek eta Nere Arregik hegan egin dute Santamas Krosean

Aretxabaletako eta Arrasateko korrikalariek ez dute areriorik izan 38. krosean. Arrasateko alde zaharreko zirkuitu berrian oso ondo moldatu dira. Bestalde, Arrasate Runners mutiletan eta Korrikasten nesketan izan dira koadrila onenak.

Korrikalari mordoa elkartu da Santamas Krosean. Monte taberna parean irten eta 5,6 kilometroko ibilbidea egin behar izan dute. Monte ingurutik Herriko Plazara hartu dute eta handik Zerkaosteta zeharkatu eta Maalako Errabala pasa ostean Garibai etorbidera joan dira. Abaroaraino joan-etorria egin ostean, Maalako Errabalatik berriro ere, Herriko Plaza hartu dute. Ibilbide horri hiru itzuli egin dizkiote eta guztietan azkarrena Beñat Arnaiz izan da. Neska onena, Nere Arregi. Biek ala biek ibilbidean zehar egondako giroa aipatu dute: "ikuslean egon dira ibilbide osoan animatzen, eta asko eskertzen da hori".

Koadrilaka

Bakarkako sariez gain, Santamas Krosak duen beste berezitasuna, koadrilako banatzen diren sariak dira. Arrasate Runners, Antxintxika eta Jotzaileak izan dira onenak mutilen artean; eta Korrikasten, Txakaldia eta ART neskatan.

Sailkapena:

1 75 19' 3'' Arnaiz Beñat KORRIKASTEN

2 141 19' 5'' BERRIZBEITIA MARTIN ATXABALTARRAK

3 203 19' 9'' MUSTAPHA ARCHAOUI ATXABALTARRAK

4 44 20' 6'' Nogales Ramirez Fernando Garagordoak

5 78 20' 19'' LABAYEN IRAETA IÑIGO ANTXINTXIKA

6 111 20' 21'' CORDERO MURILLOHILALRIO ANTXINTXIKA

7 168 20' 30'' Nafarrate OrmaetxeaRamon Orixol Team

8 4 20' 31'' ITURRASPE EMALDIJOSEBA

9 26 20' 40'' DEL POZO GONZALEZJUAN PEDRO RUNNERS

10 110 20' 57'' ARKONADA MARTINEZJAVIER RUNNERS

11 156 21' 0'' DELGADO IGLESIASANGEL RUNNERS

12 142 21' 10'' GARAI MARKAIDE JULEN ATXABALTARRAK

13 30 21' 13'' AGUIRREGABIRIA IKER BIRIS

14 157 21' 18'' SARABIA UGARTE IKER RUNNERS

15 77 21' 22'' DASILVA DIEGUEZ IBAN ANTXINTXIKA

16 209 21' 33'' UGALDE MURGOITIO UNAI JOTXAILEAK

17 186 21' 35'' Garcia Hermongel Andoni ATXABALTARRAK

18 15 21' 36'' USATORRE ARANZABALLUIS

19 134 21' 39'' ORMAZABAL GORRIAJON BIRIGARROAK

20 76 21' 42'' ARANA LASAGA EGOITZ KORRIKASTEN

21 239 21' 43'' ARREGI SAGASTA NEREA KORRIKASTEN

22 92 21' 45'' SAN MIGUEL MIKEL BASURILLAS

23 11 21' 48'' ARANA AITOR ORIXOL-TIM

24 16 21' 51'' NUÑEZ SEGOVIA JONAS

25 99 21' 53'' URRIZALKI JAUREGIENEKO KORRIKASTEN

26 74 21' 54'' Lopez de la rubia Juan de Dios KORRIKASTEN

27 219 21' 56'' ARANGUREN FERNANDEZION

28 81 21' 56'' FAMILIAR BAENA MARKEL ANTXINTXIKA

29 240 22' 2'' ARREGI UNAI

30 80 22' 9'' CORONADO GOYEZJUAN MIGUEL ANTXINTXIKA

31 102 22' 15'' ARANZABAL EZPELETAJON FLASH

32 79 22' 19'' TORRES ALEN PATXI ANTXINTXIKA

33 185 22' 37'' Juaristi MendarozketaMarkel ATXABALTARRAK

34 69 22' 38'' NUÑEZ SEGOVIA URKO

35 127 22' 46'' UNZALU RINCON JONHATAN ORIXOL-TIM

36 177 22' 48'' Bolinaga Diaz Ibai

37 128 22' 54'' MERCADER GARDOKIKEPA

38 211 22' 56'' AGIRRE AGINALDE IKER ATXABALTARRAK

39 112 23' 1'' SAN MIGUEL MARKEL RUNNERS

40 49 23' 17'' ROA PEREZ IBAN GARAGORDOAK

41 35 23' 20'' Ocio Pereda Nikolas

42 192 23' 23'' BEREZIARTUA LIZARAZUANDER

43 205 23' 25'' AIASTUI ATXA EDORTA

44 218 23' 27'' NIETO LUIS

45 12 23' 30'' AZKARATE CESAR ORIXOL-TIM

46 96 23' 31'' OZAETA ANDONI GU

47 50 23' 31'' LARRAÑAGA TELLERIAMIKEL

48 5 23' 36'' ALTUNA ANDUEZA RITXAR

49 16 23' 36'' NUÑEZ SEGOVIA JONAS

50 238 23' 38'' REY NUÑEZ LUIS

51 138 23' 40'' LARRAÑAGA ITURBELOURDES

52 184 23' 42'' Remirez Jauregi Danel ATXABALTARRAK

53 156 23' 43'' DELGADO IGLESIASANGEL RUNNERS

54 215 23' 46'' FERNANDEZ RABANALRUBEN ORIXOL TEAM

55 94 23' 47'' GARTZIA IKER GU

56 47 23' 50'' PAVO EXPOSITO JOKIN GARAGORDOAK

57 120 23' 54'' BLAZQUEZ MARTINSERGIO JOTXAILEAK

58 45 23' 55'' ELORZA SAGASTA AITOR GARAGORDOAK

59 118 23' 59'' URIBETXEBARRIA ASIER JOTXAILEAK

60 32 24' 3'' Belategi Bragado Dabid Gu

61 179 24' 8'' Zubillaga Acha Mikel

62 116 24' 10'' ETXAGIBEL IRIA ANDER KOBAZULUE

63 29 24' 15'' ORIBE BOYERO ERIK BIRIS

64 178 24' 17'' Luque Fernandez Pedro

65 41 24' 18'' Zabaloa Nestor

66 143 24' 19'' GALLARDO BOLAÑOSLAURETXO

67 251 24' 20'' CASTILLEJO ANDRES

68 148 24' 23'' ALONSO CASADO RAQUEL KORRIKASTEN

69 158 24' 41'' APRAIZ MIREN RUNNERS

70 264 24' 56'' DEL MONTE RUBEN

71 101 24' 57'' ZUBIZARRETA ERAÑAMIKEL

72 230 25' 1'' MENDIARATZ ATXARAUL RUNNERS

73 222 25' 3'' TENA VALOR JAVIER

74 133 25' 5'' LANGARAN ONINTZA KORRIKASTEN

75 233 25' 7'' SANCHEZ ALONSO JON OXKOLAK

Carrera: SANTAMASAKO XXXVIII.Krossa # Pagina 1 # / Clasificaciones /

Creado con Silvestre 27 by Juan Carlos Vicente Casado jc_vicente@yahoo.com CARRERA: Clasificación de atletas por orden de llegada

POSICIÓN DORSAL TIEMPO NOMBRE APELLIDOS CLUB

76 226 25' 23'' ABARRATEGI EDUARDO TXITXIBUR

77 126 25' 25'' GODOY HIDALGO PATXI IMANOL ORIXOL-TIM

78 152 25' 27'' GARAI BENGOA MARTXEL TXAKALALDIA

79 105 25' 27'' VELASQUEZ GOMEZALEJANDRO ISAIAS KORRIKASTEN

80 167 25' 27'' Calleja Arana Kerman Disloque Cervical

81 177 25' 29'' Bolinaga Diaz Ibai

82 82 25' 31'' GIL JORGE

83 43 25' 31'' Etxeberria Luar

84 212 25' 31'' ARROYO SANCHEZ IKER AC SURKOS

85 135 25' 31'' FERNANDEZ ALCALANDONI KORRIKASTEN

86 204 25' 34'' ZUBILLAGA ATXA RIKARDO KATXIPORRA

87 166 25' 36'' JAUREGI DIAZ DE MONASTERIOGURENHARKAITZ Disloque Cervical

88 172 25' 39'' Langaran Galdos Unai Birigarruak

89 117 25' 40'' DEL CAMPO ETXEBERRIAANDER JOTXAILEAK

90 170 25' 44'' Del fresno Arantzazu

91 197 25' 46'' ETXAGIBEL ALTUNADENEL OXKOLAK

92 149 25' 54'' ALONSO CASADO MARIFRAN KORRIKASTEN

93 237 25' 56'' ZUBIZARRETA UNAI

94 221 26' 0'' PROL QUINTAS ANTONIO

95 220 26' 0'' REOI MANU

96 212 26' 0'' ARROYO SANCHEZ IKER AC SURKOS

97 28 26' 0'' MOTO HIDALGO JAVIER

98 263 26' 0'' ELORZA HERIZ IKER ZUBIPE

99 234 26' 12'' ZEZIAGA BELATEGIAITOR OXKOLAK

100 242 26' 14'' HERNANDEZ BORJA ZUBIPE

101 243 26' 16'' ETXEBERRIA ARREGIENAITZ ZUBIPE

102 201 26' 18'' BURGOS LENTIJO MARTIN AT. CELAYA

103 162 26' 19'' HERIZ URIBESALGOJOSEBA JOTXAILEAK

104 179 26' 25'' Zubillaga Acha Mikel

105 231 26' 28'' LUENGO GABARAINASIER GARAGORDOAK

106 48 26' 30'' GARMENDIA GARMENDIAARKAITZ GARAGORDOAK

107 38 26' 30'' SAMPEDRO ITZIAR KORRIKASTEN

108 10 26' 30'' ZUBIAGA CABANILLASOSKAR

109 216 26' 34'' GARCIA MIRIAM

110 217 26' 39'' ELORZA MARKEL

111 122 26' 50'' EZKURRA ZUBIZARRETAANDONI DISLOQUE CERVICAL

112 97 26' 58'' IGARZA AITOR GU

113 196 27' 3'' DELGADO GARCIA ASIER ANGIOZARTARRAK

114 223 27' 7'' GOMEZ SANCHEZ SERGIO

115 202 27' 7'' DUEÑAS MARTIN GORKA AT. CELAYA

116 194 27' 7'' ORMAETXEA MUGERZAJON ANGIOZARTARRAK

117 144 27' 11'' IRALA REYES NEKANE

118 46 27' 21'' IBARRONDO DEL CANTOASIER GARAGORDOAK

119 28 27' 22'' MOTO HIDALGO JAVIER

120 195 27' 27'' AMUTXASTEGI ZUBIZARRETAMIKEL ANGIOZARTARRAK

121 95 27' 27'' DORRONSORO OLATZ GU

122 42 27' 29'' Zabaloa Azkoaga Juan Cruz

123 246 27' 29'' FLORES ZABALZA NEREA OINAZKARRAK

124 37 27' 34'' Martinez Igor Oinazkarrak

125 40 27' 38'' Pildain Pablo Oinazkarrak

126 34 27' 41'' Ruidiaz Abarrategi Leire Oinazkarrak

127 182 27' 46'' Gordo Perez Aritz

128 187 27' 55'' Arkauz Lazkano Andoni

129 181 27' 57'' Sanchez Gomez Juan Jose

130 168 27' 57'' Nafarrate OrmaetxeaRamon Orixol Team

131 232 28' 10'' MONDRAGON BURUAGAAITZOL OXKOLAK

132 103 28' 12'' KORTABARRIA GOÑILARRAITZ OINAZKARRAK

133 59 28' 13'' Goñi Farrás Ramon Korrikasten

134 193 28' 22'' ERRASTI LARRAÑAGAIBAI ANGIOZARTARRAK

135 68 28' 23'' AMILBURU MARTINEZALBA KORRIKASTEN

136 164 28' 25'' PEREZ DE ARENAZAANDER JOTXAILEAK

137 161 28' 27'' ELORZA AGIRREURRETAAITOR JOTXAILEAK

138 236 28' 27'' SANCHEZ TORRES XAVIER

139 150 28' 27'' SAMANIEGO TOME JON

140 255 28' 29'' MONDRAGON JON TIO ENEKO

141 213 28' 35'' FERNANDEZ MANCHADORAUL AC SURKOS

142 136 28' 35'' EWA YOLANTA KILINSKA KORRIKASTEN

143 258 28' 35'' EWA YOLANTA KILINSKA KORRIKASTEN

144 267 28' 35'' EWA YOLANTA KILINSKA KORRIKASTEN

145 229 28' 35'' AREXOLALEIBA BITERIANE IZENBAKU

146 228 28' 38'' RUIZ DE AUSTRI LUIS IZENBAKU

147 138 28' 38'' LARRAÑAGA ITURBELOURDES

148 137 28' 38'' ARIÑO LARRAÑAGAJOSU

149 249 28' 38'' ELORZA IMANOL TERMITAK

150 3 28' 49'' BELINCHON CANTEROPEDRO

Carrera: SANTAMASAKO XXXVIII.Krossa # Pagina 2 # / Clasificaciones /

Creado con Silvestre 27 by Juan Carlos Vicente Casado jc_vicente@yahoo.com CARRERA: Clasificación de atletas por orden de llegada

POSICIÓN DORSAL TIEMPO NOMBRE APELLIDOS CLUB

151 119 28' 50'' SAGASTA PEREZ DE ARENAZAMIKEL JOTXAILEAK

152 104 29' 0'' VALENCIA MARCO KORRIKASTEN

153 175 29' 0'' Azpiazu Etxebarria Patxi

154 188 29' 0'' Dorronsoro Calleta Ion Sindy Berbenas

155 189 29' 0'' Arrese Eneko Sindy Berbenas

156 190 29' 0'' Zaitegi Otalora Iker Sindy Berbenas

157 191 29' 1'' Bengoa Iban Sindy Berbenas

158 140 29' 12'' IBABE IÑIGO AT. CELAYA 159 199 29' 13'' MAIDAGAN JOSEBA A.R.T

160 13 29' 28'' ARRIARAN BEGOÑA ORIXOL-TIM

161 52 29' 28'' MUÑOZ BENITEZ MARIBEL KORRIKASTEN

162 53 29' 29'' DE LA CRUZ BERMUDEZ ANA ROSA KORRIKASTEN

163 89 29' 29'' MONDRAGON ALZELAIAITOR BASURILLAS

164 90 29' 32'' ORUE IRASUEGI AITOR BASURILLAS

165 91 29' 38'' HERNANDO IDIGORASIKER BASURILLAS

166 92 29' 38'' SAN MIGUEL MIKEL BASURILLAS

167 93 29' 38'' DIEZ URANGA IKER BASURILLAS

168 245 29' 38'' ALVAREZ IMAZ ENEKO AZKENPOTE

169 174 29' 38'' Azpiazu Etxebarria Andoni

170 139 29' 40'' BLANCO ZUBIAGA ENEKO AZKEN POTE

171 131 29' 43'' HERNANDEZ CUEVASUNAI BIRIGARROAK

172 130 29' 46'' LOPEZ NEKANE

173 153 29' 47'' ARANBURU ARNAIZMARIA TXAKALALDIA

174 129 29' 51'' ARRIETA AITZ

175 88 29' 52'' LARREA URIBESALGOGARAZI KRUELAK

176 121 29' 55'' ROA PEREZ MAITANE DISLOQUE CERVICAL

177 257 29' 56'' MORRAS AZPIAZU MAIDER

178 34 30' 1'' Ruidiaz Abarrategi Leire Oinazkarrak

179 151 30' 2'' AGIRRE IRIONDO AMAIA TXAKALALDIA

180 62 30' 4'' CORNES LORENZOCARLOS KORRIKASTEN

181 61 30' 5'' Azula Montero Marivi Korrikasten

182 31 30' 5'' Arostegi Iker Gu

183 32 30' 5'' Belategi Bragado Dabid Gu

184 63 30' 8'' ALDAMA MORAZA MARIAN KORRIKASTEN

185 64 30' 8'' LOPEZ GORROTXATEGIMARIJE KORRIKASTEN

186 6 30' 8'' MATEO PAVON ALEX KORRIKASTEN

187 85 30' 39'' MENDIETA URRUTIAANE KRUELAK

188 86 30' 40'' GOÑI GUTIERREZ NEREA KRUELAK

189 247 30' 52'' DOMINGUEZ VEDRILEMETERIO AZKENPOTE

190 244 30' 58'' ZABALO MARZAN IÑIGO AZKENPOTE

191 27 31' 11'' ZALAMA MIKEL

192 67 31' 25'' JODAR DAVILA MIREN KORRIKASTEN

193 107 31' 26'' OTADUY VEGA AIDA TXAKALALDIA

194 51 31' 27'' ZABALETA MENDIALDUAAINHOA KORRIKASTEN 195 159 31' 27'' APRAIZ IÑIGO RUNNERS

196 54 31' 28'' MARTIARENA ARREGMIREN KORRIKASTEN

197 260 32' 14'' JIMENEZ ANTONIO A.R.T

198 57 32' 15'' Jimenez Robledo Amaia Korrikasten

199 58 32' 15'' Rodriguez Unzueta Imanol Korrikasten

200 125 32' 18'' GARITANO TROJAOLAANDONI DISLOQUE CERVICAL

201 210 32' 30'' URZELAI BENGOETXEAAITOR OINAZKARRAK 202 145 32' 31'' URIBARREN GIL LIERNI KORRIKASTEN

203 146 32' 51'' URIARTE MARKAIDEELIXABETE KORRIKASTEN 204 17 32' 52'' LUENGO GABARAINBAKARTXO OINAZKARRAK

205 18 32' 52'' PAIS TIAGO OINAZKARRAK

206 19 33' 9'' MARTINEZ FELIX OINAZKARRAK

207 124 33' 9'' ALONSO GARCIA ADRIAN DISLOQUE CERVICAL

208 165 33' 22'' ABERASTURI BARRONIRUNE DISLOQUE CERVICAL

209 123 33' 27'' AZURMENDI PEREZ DE ARENAZAHAIZEA DISLOQUE CERVICAL

210 14 33' 30'' MATEO RODERA MAITE ORIXOL-TIM

211 7 33' 30'' ARRIOLABENGOA LAZPITALARRAITZ ORIXOL-TIM

212 56 33' 30'' Arriola Altuna Saioa Korrikasten

213 60 33' 30'' Berecibar Uriarte Ane Korrikasten

214 173 33' 36'' De los Mozos Marin Maria Birigarruak

215 172 33' 36'' Langaran Galdos Unai Birigarruak

216 9 33' 39'' OLAIZOLA GARAY INAXIO

217 8 33' 39'' OLAIZOLA GARAY LEIRE KORRIKASTEN

218 66 33' 40'' IZQUIERDO ARRATE KORRIKASTEN

219 65 33' 48'' LEKUE ZEZIAGA IRATI KORRIKASTEN

220 73 33' 48'' Garcia Gabilondo Aritz KORRIKASTEN

221 71 33' 48'' MANTEROLA TENA JOKIN KORRIKASTEN

222 108 33' 48'' FERNANDEZ SORIANOLEIRE TXAKALALDIA

223 22 33' 48'' ZUBIA RAMOS ONEIDA BABAJANA

224 25 33' 59'' OLABARRIETA LIZASOLIBE BABAJANA

225 23 34' 7'' TAMAYO DANI BABAJANA

Carrera: SANTAMASAKO XXXVIII.Krossa # Pagina 3 # / Clasificaciones /

Creado con Silvestre 27 by Juan Carlos Vicente Casado jc_vicente@yahoo.com CARRERA: Clasificación de atletas por orden de llegada

POSICIÓN DORSAL TIEMPO NOMBRE APELLIDOS CLUB

226 24 34' 13'' MACIAS DE LA CASAMITXEL BABAJANA

227 155 34' 14'' MENDIZABAL ALAITZ TXAKALALDIA

228 109 34' 16'' AGUIRRE ARANBURUJULENE TXAKALALDIA

229 21 34' 16'' ARANABURU UNCILLAJOSU BABAJANA

230 20 34' 16'' UGARTE BEITIA ION BABAJANA

231 2 34' 22'' MATEOS CALDERONSONIA KORRIKASTEN

232 227 34' 26'' DOKARA BALANZATEGIIRENE TXITXIBUR

233 198 34' 32'' PAGALDAI AINHOA A.R.T

234 262 34' 32'' OJANGUREN SAIOA A.R.T

235 200 34' 32'' BERMEJO SUSANA A.R.T

236 259 34' 32'' CUBILLO CRISTINA A.R.T

237 261 34' 32'' MARTINEZ NATALI A.R.T

238 214 34' 32'' ZUÑIGA ROREN EDU AC SURKOS

239 256 34' 32'' OVEJERO PRAT AMAIA TIO ENEKO

240 252 34' 32'' ETXEBERRIA MARIA TIO ENEKO

241 255 34' 45'' MONDRAGON JON TIO ENEKO

242 254 35' 12'' SANABRIA VITERI JON TIO ENEKO

243 253 35' 12'' ERRASTI ITOITZ TIO ENEKO

244 114 35' 54'' GAINZARAIN HERIZHARKAITZ KOBAZULUE

245 115 36' 12'' GARAY ARRESE IÑIGO KOBAZULUE

246 113 36' 24'' BARRENETXEA GONZALEZALEX KOBAZULUE

247 116 37' 40'' ETXAGIBEL IRIA ANDER KOBAZULUE

248 33 37' 41'' Arana Izaskun Oinazkarrak

249 206 37' 41'' SARABIA JOSU

250 100 37' 43'' URIARTE MARKAIDE ITZIAR KORRIKASTEN

251 55 37' 43'' Dominguez Marquez Usue Korrikasten

252 84 38' 25'' VAZQUEZ FERNANDEZMARTA KRUELAK

253 154 38' 25'' KORTABARRIA FERNANDEZANE TXAKALALDIA

254 147 38' 25'' EZPELETA URIBARRENKARMELE KORRIKASTEN

Erlazionatuak

2015eko Santamas Krosa

Arrasate

ALBISTEAK MUGIKORREAN

Debagoieneko albiste nabarmenenak eta azken ordukoak Whatsapp edo Telegram bidez jaso gura dituzu? Harpidetu zaitez doan!

WHATSAPP: Bidali ALTA 688 69 00 07 telefono zenbakira –Whatsapp bidez–.

TELEGRAM: Batu zaitez @GoienaAlbisteak kanalera.