San Juan Jaiak 2017 Egitaraua

San Juan Jaietako egitaraua egunez egun.

Ekainaren 22a, osteguna

19:00 TXORBELAREN Lehengo eta oraingo euskal kantak DISKOAREN AURKEZPENA  
Kulturateko areto nagusian.

 

Ekainaren 23a, ostirala (San Juan bezpera)

SAN JUAN JAIAK III. ARGAZKI LEHIAKETA 
Artgazki elkarteak antolatuta eta jaietan zehar. 
Ekainaren 23tik 26ra.

12:00 TXUPINA eta TRIKI-POTEOA 
Txosna batzordeak antolatuta. 
Txosnagunean.

14:30 Herri BAZKARIA 
Uarkape pilotalekuan.

16:30 ETXAFUEGOAK  
Herriko Plazatik. 
Ondoren POTXIN ETA PATXIN taldearen PIRAMIDEEN BILA izeneko haurrentzako emanaldia.  
Seber Altube plazan.

17:00 TXOPO-POTEOA  
Plazaraino makalarekin eta Incansables txarangaren laguntzarekin. 
Plazaraino.

18:00 MAKALA jasotzea  
Herriko Plazan.

19:30 SALVE SOLEMNEA 
San Juan Bataiatzailearen parrokian.

21:00 ERREMENTARI DANTZA 
Arrasateko euskal musika eta dantza taldeek parte hartuko dute. 
Alde zaharrean, Herriko Plazaraino.

22:30 SAN JUAN SUA  
Herriko Plazan.

23:00 NAGUSIEN DANBORRADA 
SUDCek antolatuta. 
Biteri plazan hasita eta herriko kaleetan zehar. 
Horren ostean, Herriko Plazan, GAUBELA taldearekin DANTZALDIA

23:30 Fan & Go taldea   
Txosnagunean. 

 

Ekainaren 24a, larunbata (San Juan eguna)

08:30 DIANA, ARRASATEKO GAITEROEKIN 
Herriko kaleetan.

09:00 ENTZIERROA 
Ibilbidea: Erdiko kalea, Kanpantorpea, Zerkaosteta eta Jose Maria Arizmendiarrieta plaza. Gero, zaleentzat bigantxak zezen-plazan. 
Zezen-plazan.

10:00 PATXIMATXIN SKATE JAIA ARRASKAk antolatuta
Zaldibarko frontoian, egun osoan zehar. 

11:00 MEZA NAGUSIA 
San Juan Bataiatzailearen parrokian.

11:00 Arrasateko Erraldoien eta Kilikien KONPARTSAren KALEJIRA 
Herriko kaleetan.

11:00 Arrasate Musikaleko MUSIKA BANDArekin KALEJIRA 
11:30ean Seber Altube plazan elkartuko dira konpartsarekin eta gaiteroekin. 
Seber Altube plazan.

12:00 Ohorezko aurreskua eta San Juan zortzikoa 
Herriko Plazan.

12:30 OMENALDIA 80 URTETIK GORAKO NAGUSIEI 
Etxaluzen (Abaroa).

13:00 KONTZERTUA, Arrasate Musikaleko MUSIKA BANDArekin 
Seber Altube plazan.

17:00 STREET BOULDER txapelketa
Herriko kaleetan zehar.

18:00 OLINPIADAK 
Txosnetan hasita.

18:30 'ZAPATOS EN EL AIRE' ikuskizuna. 
La Furtiva taldearena. 
Seber Altube plazan.

19:30 ERREKORTADOREAK KALEKO MAISUEN TXAPELKETA.
Herriz herri ibiltzen diren Euskadiko 12 errekortadoreren artean jokatuko da txapela. 
Zezen plazan.

19:30 KALEJIRA 
Arrasateko gaiteroen eta Arrasate Musikaleko haize-taldearen eskutik. 
Erdiko kaleetan zehar.

21:00 DRAGOI-JANA 
Plazan erretako dragoia hantxe bertan dastatzeko aukera. 
Herriko Plazan.

23:00 SU ARTIFIZIAL ikusgarriak 
Astondoa pirotekniaren eskutik. 
Santa Barbaratik.

23:15 MIKEL URDANGARIN Abeslariaren kontzertua. 
Monterron parkean.

23:15 OIHAN VEGArekin DISKO-FESTA. 
Herriko Plazan.

01:00 DJ TARANTISTAK  
Txosnetan.

 

Ekainaren 25a, igandea (Haurren eta gaztetxoen eguna)

08:30 DIANA, ARRASATEKO GAITEROEKIN 
Herriko kaleetan.

09:00 ENTZIERROA 
Aurreko eguneko ibilbidea; gero, zaleentzat bigantxak. 
Zezen-plazan.

10:30 Haurgunea eta Zaldibarren Gaztegunea jarriko dira martxan 14:00ak arte.  
Biteri plazan.

11:00 KALEJIRA 
Molins de Rei herriko erraldoiekin eta Arrasateko Erraldoien eta Kilikien Konpartsarekin. 
Herriko kaleetan.

12:00 EGUZKILARUri ongietorria eta makal txikiaren igoera trikitilarien laguntzarekin.  
Ondoren kalejira konpartsakoekin. 
Biteri Plazan.

12:00 Arrasateko trikitilarien eskutik, kalejira 
Herriko kaleetan.

12:00 'Zeuk iñ, zeuk jan' BAZKARIAren prestaketa. 
Azokan.

12:45 ZUMBAOKEA 
Biteri plazan.

13:00 HERRI KALEJIRA  
Txistularien eskutik. 
Herriko kaleetan.

13:30 APAR JOLASA  
Bainu jantziak eroan eta igerilekura… apar artean jolastera. 
Jokin Zaitegi plazan. 

14:30 'Zeuk iñ, zeuk jan' kuadrillen arteko HERRI BAZKARIA  
Azoka plazan.

16:00  'Zeuk iñ, zeuk jan' bazkalostean haurrentzako JOLASAK 
Azoka plazan.  

17:00  Profesional mailako PILOTA PARTIDUAK  
ASPE enpresak antolatuta. 
Uarkape pilotakekuan.

18:00 IKUSKIZUNA  
Txatxilipurdik eskainita. 
Biteri plazan.

18:30  I. Haurren arteko ERREKORTADOREEN TXAPELKETA  eta ERREKORTADOREEN ESKOLA  
Bergarako Zezenak enpresak antolatuta. 
Zezen-plazan.

20:00 BERTSO JAIALDIA AEDk antolatuta.
Partaideak: Igor Elortza, Eneritz Artetxe, Aitor Sarriegi eta Oihane Perea. Gai jartzailea: Maite Berriozabal. 
Seber Altube plazan.

22:30 LISKER-ekin dantzaldia 
Herriko Plazan.

23:00 ESNE BELTZA eta CRAP Taldeen kontzertua.  
Txosnagunean.

 

Ekainaren 26a, astelehena 

08:30 DIANA, ARRASATEKO GAITEROEKIN 
Herriko kaleetan.

09:00 ENTZIERROA 
Aurreko eguneko ibilbidea; gero, zaleentzat bigantxak. 
Zezen-plazan.

11:00 Arrasateko Erraldoien eta Kilikien Konpartsaren kalejira 
Herriko kaleetan.

12:00 EUSKO LABELEKO PRODUKTUAK  DASTATZEA Goikobalu abesbatzaren laguntzarekin 
Eusko Labelen eskutik.  
Herriko Plazan.

18:30  'GOAZEN dantzatu eta abestera' Telesailaren aktore batzuekin. 
Monterrongo parkean.

19:30  Lore Gazteak taldearen DANTZA EMANALDIA 
Seber Altube plazan.

20:00  KONTZERTUA: GATILLAZO 
Herriko Plazan.

ALBISTEAK MUGIKORREAN

Debagoieneko albiste nabarmenenak eta azken ordukoak Whatsapp edo Telegram bidez jaso gura dituzu? Harpidetu zaitez doan!

WHATSAPP: Bidali ALTA 688 69 00 07 telefono zenbakira –Whatsapp bidez–.

TELEGRAM: Batu zaitez @GoienaAlbisteak kanalera.