Oñatiko hautagai-zerrendak

Udal hauteskundeetarako hautagaiak.

Partido Popular (PP)

  1.    Julio Antonio Pérez De Arrilucea Álvarez jn.

  2.    Carmelo Barrio Baroja jn.

  3.    Jose Miguel López-Roberts Fernandez jn.

  4.    Mercedes Ruiz Marín and.

  5.    Ana Mª López Alonso and.

  6.    Jose Ignacio Pérez Garcia jn.

  7.    Gonzalo Peral Corrales jn.

  8.    Joaquin Ferrer Díaz jn.

  9.    Mª Cruz De La Fuente Fernandez and.

10.    Ana Mª De Garnica Oncins and.

11.    Francisco Javier López Garcia jn.

12.    Jorge Iñigo Tapia Peral jn.

13.    Mª Cristina Garcia-Loygorri Urzaiz and.

14.    Susana Felipe Bernardos and.

15.    Mª Rosario Acha Romeo and.

16.    Mª Carmen Barrera Carrillo and.

17.    Antonio De Escudero Coll and.

Ordezkoak:

  1.    Florentina Palomo Mostazo and.

  2.    Antonio Botello Ollero jn.

  3.    Teresa De La Fuente Álvarez and.

  4.    Benito Torre Álvarez jn.

Oñatiko Abertzale Sozialistak

  1.    Jose Mª Zugasti Arregui jn.

  2.    Nagora Lasarte Hidalgo and.

  3.    Gaizka Arregui Urcelay jn.

  4.    Imanol Barrena Letamendia jn.

  5.    Felisa Zumalde Barrena and.

  6.    Asier Sagastizabal Insausti jn.

  7.    Bittor Imanol Axpe Arenaza jn.

  8.    Lierni Arregui Iturralde and.

  9.    Aitor Arkauz Kortabarria jn.

10.    Nagore Lazcano Pascual and.

11.    Patxi Xavier Kortabarria Ortueta jn.

12.    Mª Lourdes Ugarte Alzola and.

13.    Juan Miguel Fernandez Egaña jn.

14.    Esther Altube Madina and.

15.    Miguel Arregui Albizu jn.

16.    Imanol Garai Arejolaleiba jn.

17.    Juan Jesús Bozal Albizu jn.

Ordezkoak:

  1.    Juan Carlos Lezeta Larrea jn.

  2.    Asier Altzelai Urzelai jn.

  3.    Xavier Iñurrategui Alcelay jn.

Euzko Alderdi Jeltzalea/
Partido Nacionalista Vasco (EAJ-PNV)

  1.    Lourdes Idoiaga Urkia and.

  2.    Ainhoa Galdós Olazar and.

  3.    Angel Biain Peña jn.

  4.    Andoni Gartzia Urtaza jn.

  5.    Mª Rosario Galdós Zubia and.

  6.    Jose Mª Igartua Aranguren jn.

  7.    Felipe Lizaur Ayastuy jn.

  8.    Mikel Iturrospe Gabilondo jn.

  9.    Mª Jose Etxegoien Arzuaga and.

10.    Ainhoa Irizar Odriozola and.

11.    Luis Anduaga Madinagoitia jn.

12.    Aitor Arregui Murguiondo jn.

13.    Nerea Altube Galdós and.

14.    Mikel Gartzia Urtaza jn.

15.    Mireia Arregi Markiegi and.

16.    Mª Lourdes Urtaza Astigarraga and.

17.    Andoni Campos Ugarte jn.

Ordezkoak:

  1.    Beatriz Echanz Mendizábal and.

  2.    Javier Baltzategui Maiztegui jn.

  3.    Jose Antonio Gomez Pérez jn.

Partido Socialista de Euskadi-
Euskadiko Ezkerra (PSOE)

  1.    Mª Blanca Roncal Azanza and.

  2.    Justino Parra Moreno jn.

  3.    Mariano Cardeñosa Pérez jn.

  4.    Juan Ramón Belloso jn.

  5.    María Rodríguez Rodríguez and.

  6.    José Luis Ibarguren Uzcudun jn.

  7.    Ignacio Barriuso Amo jn.

  8.    Zohartze Zarraga Iriarte jn.

  9.    Esperanza Jiménez Sánchez and.

10.    José Eugenio Lecuona Arizmendi jn.

11.    Juana Mª Muñoz Herrero and.

12.    Javier Salas Bein jn.

13.    Daniel Luis Sarraga Barredo jn.

14.    Francisco Salas Lima jn.

15.    Gemma Beatriz González Alcalde and.

16.    Mª Francisca Guenaga Arregui and.

17.    Manuel Huertas Vicente jn.

Eusko Abertzale Ekintza/
Acción Nacionalista Vasca (EAE-ANV)

  1.    Mª Jose Altube Madina and.

  2.    Carmelo Arregui Maiztegui jn.

  3.    Lierni Axpe Arenaza and.

  4.    Mikel Gotzon Igartua Sagastizabal jn.

  5.    Jesús Mª Gotilla Unzurrunzaga jn.

  6.    Aitor Lizarralde Aiastui jn.

  7.    Ana Mª Evaristo Markuleta Ruiz De Munain and.

  8.    Mikel Mantxola Idígoras jn.

  9.    Mª Aranzazu Alzelai Sagasti and.

10.    Santiago Bernal Julian jn.

11.    Ignacio Echeverria Jáuregui jn.

12.    Mª Esther Auzmendi Cuevas and.

13.    Gerardo Zurutuza Gallastegui jn.

14.    Mª Begoña Usandizaga Galarraga and.

15.    Mikel Cortabarria Zubillaga jn.

16.    Mª Esperanza Elizondo Erviti and.

Ordezkoak:

  1.    Ane Luarizaristi Ugarte and.

  2.    Jose Antonio Amundarain Arana jn.

  3.    Onintza Negueruela Izaguirre and.

  4.    Milagros Maiztegui Bengoa and.

Ezker Batuak-Berdeak / Aralar/
Zutik Oñate Ezkerretik

  1.    Carmelo Pérez San Jose jn.

  2.    Miren Arregui Uriarte and.

  3.    Jose Ruiz Fajardo jn.

  4.    Manu Egaña Txopitea jn.

  5.    Isabel Rebollo Sánchez and.

  6.    Cris Guereta Maiztegui and.

  7.    Iker Zelaia Rodríguez jn.

  8.    Belén Zumalde Barrena and.

  9.    Karmele Expósito Llaguno and.

10.    Félix Biain Peña jn.

11.    Eli Amilibia Martínez De La Hidalga and.

12.    Pablo Miguel Esteban jn.

13.    Jone Mª Izura Egurbide and.

14.    Elias Múgica Cacho jn.

15.    Jose Moto Dávila jn.

16.    Mª Asunción Celaya Zumelaga and.

17.    Ana Mª Aguirre Zugasti and.

Ordezkoak:

  1.    Juan Luis Márquez Villar jn.

  2.    Gaspar Liébana Cárdenas jn.

  3.    Josefina Agirre Altube and.

  4.    Ramón Oregi Arrizabalaga jn.

Eusko Alkartasuna (EA)

  1.    Ernesto Murgiondo Villar jn. (Independiente).

  2.    Amaia Inza Bartolomé and. (Independiente).

  3.    ñaki Galdós Irazabal jn.

  4.    Aitor Elorza Biain jn. (Independiente).

  5.    Argiloain Perosterena Arregi and. (Independiente).

  6.    Joseba Agirre Urzalei jn. (Independiente).

  7.    Nazario Gordoa Uribe jn. (Independiente).

  8.    Trinidad Vergara Zumalde and. (Independiente).

  9.    Ignacio Urcelay Ayastuy jn.

10.    Mª Pilar Arrondo Urbizu and. (Independiente).

11.    Jose Irizar Lasa jn.

12.    Felipe Arteaga Yarza jn. (Independiente).

13.    Mª Luisa Azurmendi Arrea and.

14.    Mª Teresa Zubia Uriarte and.(Independiente).

15.    Miguel Ángel Txintxurreta Ayerbe jn.

16.    Ramón Igartua Corta jn. (Independiente).

17.    Jose Ramón Bengoetxea Caballero.


Iturria: Gipuzkoako Aldizkari Ofiziala.

ALBISTEAK MUGIKORREAN

Debagoieneko albiste nabarmenenak eta azken ordukoak Whatsapp edo Telegram bidez jaso gura dituzu? Harpidetu zaitez doan!

WHATSAPP: Bidali ALTA 688 69 00 07 telefono zenbakira –Whatsapp bidez–.

TELEGRAM: Batu zaitez @GoienaAlbisteak kanalera.