Ritxar Fernandez izan da debagoiendar onena Behobia-Donostian

Historikoa izan da aurtengo Behobia-Donostia lasterketa. Historikoa izan da inoiz baino korrikalari gehiagok parte hartu duelako, eta baita Chema Martinezek laugarren aldiz jarrian irabazi duelako ere. Debagoiendarren artean azkarrena Ritxar Fernandez oñatiarra izan da (1:07:03). Baina, oñatiarrak, Chema Martinezek bezala, ez du bere marka onena hobetzeko modua izan (1:01:40).

Historikoa izan da aurtengo Behobia-Donostia lasterketa. Historikoa izan da inoiz baino korrikalari gehiagok parte hartu duelako, eta baita Chema Martinezek laugarren aldiz jarrian irabazi duelako ere. Madrildarrak orain arte inork egin ez duena egin du Boulevardeko helmugan. Hala ere, esan behar da Martinezek ezin izan zuela eguna borobildu. Bere helburua Alberto Juzgadok duen errekorra (59 minutu eta 19 segundo) hobetzea zen, baina madrildarrak 1:00:31ko denbora egin zuen helmugan.
Emakumezkoen mailan Ana Casares nafarrak samur irabazi zuen. Helmugan 1:13:43ko denbora egin zuen Casaresek, Ana Conde bigarrenak baino lau minutu gutxiago. Hirugarren Claudia Behobide sartu zen.

Debagoieneko onenak 

Horiek lasterketako lehenengo postuei begira hartutako denborak dira. Debagoiendarren artean azkarrena Ritxar Fernandez oñatiarra izan zen (1:07:03). Oñatiarrak ere ez zuen bere marka onena hobetzeko modua izan atzo (1:01:40).

Bigarren, beste oñatiar bat sartu zen: Arkaitz Letamendi (1:08:08). “Aurtengoa bosgarren aldia izan da; nire asmoa ordubete eta zortzi minututik jaistea zen baina ezin izan dut”, adierazi zuen amaieran. Berarekin batera Asier Urdanpilletak hasi zuen lasterketa, baina Mirakruz pasatakoan utzi egin behar izan zuen lasterketa, min hartuta. “Lasterketa hasiera kaosa izaten da horrenbeste jenderekin. Beroketa ariketak egiteko denborarik ere ez dugu izan”, zihoen. Gaineratu zuen hilaren 30eko maratoia prestatzen dabilela.

Nesken mailan, Ixaka Egurbide oñatiarra izan zen azkarrena (1:19:58). Haren atzetik Lorea Zeziaga  arrasatearra eta Leire Mugartza oñatiarra sartu ziren.

Eguraldia, bero eta heze

Bouleverdeko helmugara iritsi ziren debagoiendarren artean zegoen Julen Kortabarria oñatiarra: “Pozik nago egin dudan lanarekin. Pentsatutako erritmoan egin dut korrika, eta azkenean uste baino hobeto ibili naiz: uste baino 15 segundo gutxiagoan egin ditut”, azaldu zigun Kortabarriak.

Lasterketako zati gogorrena Mirakruz gaina izan dela aitortu zigun. Gainera, eguraldia ez zen egokiena izan Kortabarriaren ustez: “Hezetasun eta bero asko egon da. Azkenaldian egin ditugun entrenamenduetan hotza izan da nagusi; hortaz, gaurko eguraldia ez da izan egokiena”.

Eneko Gonzalez oñatiarrak bigarren aldiz egin zuen korrika atzokoan. “Koadrilan etorri gara eta uste genuen denbora egin dugu”, adierazi zigun. Gaineratu zuen, iazko denbora lau minututan hobetu zuela. “Niretzat, zailena helmugara iristea izan da. Azken zatia oso gogorra egin zait. Gainera, nire gusturako bero larregi egin du”, zioen. Lasterketako giroaz, pozik zegoen Gonzalez: “Korrika egiteko jende larregi egoen da, baina giroa oso ona da. Bestalde, esan behar da antolakuntza oso ondo egon dela. Hiru kilometrotik behin edateko guneak jarri dituzte”.

Sailkapena, herriz herri

ANTZUOLA       

94    Iker Larrea Soraluze    01:11:18
332    Mikel LarraÑaga Kortabarria    01:16:21
1096    Mikel Montori Zabaleta    01:22:09
2339    Ion Gurutz Alberdi Mujika    01:27:20
2999    Oscar Velarde Bernal    01:29:26
3392    Jon Kortabarria Arando    01:30:36

3431    Mikel Santos Zelaieta    01:30:44
5170    Cesar Miota PeÑa    01:35:50
5390    Petro Iglesias Fernandez    01:36:24
6200    Eneko Zabaleta Urreta    01:38:34
6256    Modesto Caceres Martin    01:38:44
6797    Olatz Manuel Ezenarro    01:40:11
8862    Idoia Aranguren Fernandez    01:46:28
9447    Gorka Garitano Arregi    01:48:27
9450    Estitxu Otaegi Legorburu    01:48:28
9452    Iosu Errasti Jauregi    01:48:28
10613    Enara Iglesias Fernandez    01:52:36
11894    Eider Gallastegi Eguren    01:58:33
11979    Amaia Lazkano Garcia    01:59:01
12046    Izaskun Larrañaga Kortabarria    01:59:22
13305    Juan Gabriel Urriategi Araiztegi    02:10:55

ARAMAIO       

1190    Aitor Arana Arexolaleiba    01:22:43
2179    Aitor Kortazar Alkotz    01:26:44
3746    Sofio Mateo Caceres    01:31:40
12983    Agus Palacios Giron    02:06:18

ARETXABALETA       

581    Mikel Zubiria Murguzur    01:18:56
1065    Roberto Etxeandia Garziaetxabe    01:22:01
1471    Andoni Miguel Quintero    01:24:02
1676    Fran Miguel Quintero    01:24:50
1996    Jurgi Lopez De Arkaute Guridi    01:26:06
2186    Manu Cebrino Lozano    01:26:46
2427    Ion Urtaza Agirrezabal    01:27:36
2444    Ismael Vazquez Aguilar    01:27:40
3051    Kepa Antxia Uribe-Etxebarria    01:29:36
3233    Unai Kerejeta Lopez    01:30:08
3814    Jabi Garcia San Martin    01:31:51
3957    Fernando Uribesalgo Iñurrategi    01:32:16
3991    Jose Javier Irure Espin    01:32:23
4263    Julen Zuazabeitia Olabe    01:33:14
4278    Jon Zubillaga Urzelai    01:33:17
5460    Ion Uribe Ocon    01:36:38
5484    Igor Letona Biteri    01:36:42
5486    Josu Atxaga Irizar    01:36:43
6398    Jorge Davila Roman    01:39:08
7160    Eriz Zumarraga Azkarate    01:41:12
7164    Ander Hernandez Akizu    01:41:13
7256    Roberto Negro Martinez    01:41:28
7512    Jon Torres Nuñez    01:42:14
7526    Imanol Luengo Gabarain    01:42:15
7607    Roberto Azkarate Zabalo    01:42:30
8617    Maite Arkauz Arenaza    01:45:45
8695    Mikel Mendiaraz Elexpuru    01:45:59
9232    Leire Guenetxea Mondragon    01:47:43
9326    Xabier Arbulo Ugarteburu    01:48:05
10164    Oscar Martinez Remedios    01:50:53
10235    Olaia Uribeetxeberria Madinabeitia    01:51:10
10410    Antxon Del Rey Galán    01:51:49
10518    Juan Antonio Uribe Uriarte    01:52:12
10578    Maitane Lana Jauregui    01:52:30
10583    Aitor Bengoa Lopez    01:52:31
10614    Asier Murgoitio Luelmo    01:52:36
12141    Alexander Seiler Schwarz    01:59:46
12143    Javier Martinez Inchausti    01:59:46
12791    Jose Maria Etxebarrieta Lopez    02:04:34
9176    Pedro Azkargorta Belategi    01:47:31
10122    Anabel Aranzadi Martin    01:50:43

ARRASATE       

58    Jose Gabriel Urizar Murgoitio    01:09:50
219    Iker Sarabia Ugarte    01:14:39
278    Xabier Iribekanpos Zuazabeitia    01:15:35
423    Jose Ramon Gutierrez Zillaurren    01:17:18
593    Alberto Ozaeta Mendiaratx    01:19:00
635    Juan Luis Murgia Uribetxebarria    01:19:16
1055    Patxi Garcia Oyarzabal    01:21:57
1095    Jon Agirre Agiriano    01:22:09
1100    Txus Goikoetxea Garralde    01:22:10
1103    Joxemari Gallastegi Etxebarria    01:22:11
1151    Javier Arconada Martinez    01:22:30
1212    Angel Delgado Iglesias    01:22:48
1595    Jon Osinaga Astigarraga    01:24:32
1610    Unai Ugarte Beitia    01:24:35
1680    Enzo Gallardo Bolaños    01:24:50
1750    Ruben Ramos Romeo    01:25:05
1855    Eneko Urrizalki Jauregi    01:25:34
2288    Raul Mendiaraz Atxa    01:27:10
2328    Txomin Gallastegi Etxebarria    01:27:18
2422    Iker Teixeira Apraiz    01:27:35
2696    Sergio Cobos Fernandez    01:28:32
2914    Josu Arkauz Arana    01:29:12
3006    Mikel LarraÑaga Telleria    01:29:29
3089    José Ignacio GaztaÑaga Bidaurreta    01:29:42
3103    Juan Carlos Bengoetxea Arakama    01:29:45
3276    Lorea Zeziaga Arrasate    01:30:15
3449    Josu Zubia Ramos    01:30:48
3525    Premin Sampedro Larrañaga    01:31:03
3962    Iñigo Labayen Iraeta    01:32:17
3973    Iban Vitoria Moral    01:32:18
4050    Iban Aranguren Zubillaga    01:32:31
4153    Javier Etxeberriarteun Arenaza    01:32:42
4512    Gorka Eguizabal Martinez    01:33:57
4623    Kepa Urra Guridi    01:34:18
4697    Oihana Perez Sagasta    01:34:31
4739    Aitor Arregi Elorza    01:34:37
4797    Alex Martiarena Arregi    01:34:47
4901    Iñigo Xabier Azkarate Morras    01:35:00
4933    Alejandro Altuna Elortza    01:35:07
4948    Ramon Goñi Farrás    01:35:10
4972    Jon Ander Ormaetxea Agirre    01:35:14
4980    Rakel Gutierrez Berezibar    01:35:15
5125    Asier Aguirre Larrañaga    01:35:40
5475    Iker Zubia Kortabarria    01:36:41
5673    Jose Luis Borbolla Jimenez    01:37:10
5724    Asun Arana Altuna    01:37:18
5732    Javier Ansoategi Etxebarria    01:37:19
5736    Mikel Mondragon Balerdi    01:37:20
5787     Iban Beltran de Guevara Alvarez    01:37:28
6129    Aritz Maillo Elorza    01:38:23
6532    Juan Manuel Galilea De Miguel    01:39:27
6544    Iñaki Jauregi Bidaburu    01:39:29
6548    Koldo Altuna Idigoras    01:39:30
6584    Ander Barrena Madinabeitia    01:39:36
6604    Aitor Agirre Ortuzar    01:39:39
6722    Asier Agirregomezkorta Vieira    01:39:58
6756    David Amuchastegui Gonzalez    01:40:02
6841    Iñaki Goikoetxea Gomez    01:40:19
6875    Luis Mari Azkargorta Belategi    01:40:25
7361    Ainhoa Murgoitio Luelmo    01:41:47
7411    Iñaki Urrutia Garaitonandia    01:41:56
7636    Maria Jesus Velasco Garcia    01:42:38
7703    Jabier Retegi Albisua    01:42:49
7857    Lander Lopez Kortabarria    01:43:17
7896    Unai Ibabe Ruiz De Azua    01:43:25
8041    Ignacio Beltrán De Guevara Berecibar    01:43:51
8168    Maixol IparragirreGuenetxea    01:44:16
8223    Jonatan Atxa Bastardo    01:44:26
8309    Beñat Bergaretxe Muñoa    01:44:38
8335    Edorta Moreno Aranburu    01:44:45
8527    Josu Amantes Arnaiz    01:45:25
8742    Victor Sanchez Davila    01:46:09
8974    Yolanda Ezkurra Mayor    01:46:54
9024    Josu Urzelai Segura    01:47:03
9057    Mikel Elorza Zubizarreta    01:47:10
9169    Luis Ruiz De Austri Otadui    01:47:29
9208    Juan Andres Gallardo Bolaños    01:47:38
9310    Oihana Loiti Loiti    01:48:02
9475    Jesus Mendiaraz Elexpuru    01:48:31
9479    Ane Miren Arexolaleiba Biteri    01:48:32
9543    Oskar Zubiaga Cabanillas    01:48:45
9759    Xabier Mendialdua Axpe    01:49:28
9808    Ibai Bolinaga Diaz    01:49:36
9902    Ino Galparsoro Markaide    01:49:58
10068   Julen Gonzalez Jimenez    01:50:33   
10077    Egoitz Arzamendi Unamuno    01:50:34
10269    Javier Reguero Carazo    01:51:17
10291    Rafa Aranzabal Gisasola    01:51:21
10349    Miguel Mª Agirreurreta Agirre    01:51:35
10367    Iñigo Urtubi Egidazu    01:51:41
10496   Eugenio Urcelay Amondarain    01:52:06   
10498   Jose Mari Barrena Aramburu    01:52:06   
11065    Mertxe Beltrán De Guevara Berecibar    01:54:25
11185    Begoña Rodriguez Del Guerrero    01:54:59
11223    Alaitz Perez De Arenaza Iturbe    01:55:12
11226    Ihintz Bengoa Madina    01:55:13
11236    Ane Garcia Gabiria    01:55:15
11239    Iker Agirregabiria Beltrán De Gebara    01:55:15
11304    Amaia Urrutia Herrero    01:55:35
11307    Idoia Urrutia Herrero    01:55:35
11515    Maialen Aranegi Murua    01:56:33
11610    Angel Abasolo Iturbe    01:57:05
11611    Mikel Illarramendi Zabaleta    01:57:06
11767    Juan Maria Amilburu Oxinaga    01:57:58
11837    Alba Jara Amilburu Martinez    01:58:18
12174    Zuaitz Errasti Goiti    01:59:57
12436    Haritz Errasti Goiti    02:01:38
13091    Joxe Mari LarraÑaga    02:07:32
13127    Asier Ovejero Prat    02:07:58
13477    Ilargi Ortega Arrieta    02:14:42
13478    Amaia Arrieta Gonzalez    02:14:43
13483    Josefina Mugica Elorza    02:14:48
13731    Amaia Ovejero Prat    02:24:32
13821    Zigor Masip Agirre    02:40:28
4539    Edu Zabala Bilbao    01:34:02
5881    Juan Ignacio Bolinaga Alegria    01:37:43
528     Luis Usatorre Aranzabal    01:18:29
5969    Iosu Errasti Balanzategui    01:37:56
9539    Jesus Albistur Marin    01:48:44

BERGARA       

63    Arkaitz Ruiz De Loizaga Sampedro    01:10:00
152    Roberto Zurro Usabiaga    01:13:09
169    Joxu Arana Oregi    01:13:29
267    Jose Mari Anduaga Elias    01:15:25
302    Iñaki Mujika Goikoetxea    01:15:58
309    Jabi Ibarra Moñux    01:16:00
329    Iñigo Olañeta Elexpuru    01:16:19
502    Iñigo Pagaldai Urresti    01:18:14
839    Xabier Patxi Garitano Gaminde    01:20:27
921    Axier Arbulu Uribesalgo    01:21:07
1093    Ander Urriolabeitia Odriozola    01:22:09
1109    Aitor Alberdi Mujika    01:22:13
1224    Iban Agirrebeña Oteo    01:22:53
1264    Aitor Gartzia Arkauz    01:23:04
1315    Martin Egaña Villar    01:23:22
1372    Ion Beistegi Etxaniz    01:23:37
1616    Juan Luis Gallastegi Arrondo    01:24:37
1620    Xabier Zenitagoia Pildain    01:24:38
1632    Rafael Prieto Hernandez    01:24:40
1824    Xabier Elkoro Fernandez    01:25:23
1877    Ramon Gorostidi Arriola    01:25:37
1958    Xabier Uribesalgo Bikuña    01:26:01
2041    Ion Unamuno Lekuona    01:26:15
2114    Jose Luis Gomez Boyer    01:26:31
2139    Manuel Varela Fernandez    01:26:37
2267    Alberto Urriolabeitia Milikua    01:27:07
2326    Arturo Cachafeiro Rubio    01:27:18
2533    Joseba Azkargorta Azkarate    01:27:57
2628    Alain Vivas Martinez De La Hidalga    01:28:17
2679    Manu Gorospe Urizarbarrena    01:28:28
2793    Josu Lete Aramburu    01:28:50
2891    Ignacio Puertas Sebal    01:29:09
2895    Igor Unzurrunzaga Altube    01:29:09
2903    Jose Balenciaga LarraÑaga    01:29:11
3187    Juan Carlos Urriolabeitia Milikua    01:29:58
3293    Markel Fernandez Belastegi    01:30:19
3462    Beñat Eguren Gabiria    01:30:50
3537    Fer RodrÍguez Cuesta    01:31:05
3590    Unai Ugarte Etxeberria    01:31:15
3694    Gorka Marzan Altube    01:31:30
3798    Gorka Arrieta Etxeberria    01:31:48
4017    Gorka Larrañaga Irasuegi    01:32:26
4142    Aitor Pagalday Urresti    01:32:49
4319    Jose Manuel Alvarez Mera    01:33:24
4373    Ion Ander Garitano Ascasibar    01:33:35
4374    Aitor Elkoro Fernandez    01:33:36
4432    Martin Odriozola Gonzalez    01:33:42
4545    Joxe Martin Arrese-Igor Ibarrola    01:34:03
4583    Asier Gartzia Beristain    01:34:10
4587    Eneko Lazkano Bikendi    01:34:11
4612    Txema Aragones Rebollo    01:34:15
4685    Iosu Goitia Celaya    01:34:29
4721    M. Itziar Aldekoa Urbieta    01:34:34
4722    Jesus M. Labaka Arando    01:34:34
4741    Mikel Etxaniz Alberdi    01:34:37
4767    Jose Ramon Bardeci Urra    01:34:43
4777    Fer Muruamendiaraz Iñarra    01:34:44
4808    Iñaki Zangitu Arrieta    01:34:49
4978    Jose Ignacio Albisua Iraolagoitia    01:35:15
5059    Igor Otazo Moreno    01:35:29
5120    Aitor Akizu Agirre    01:35:40
5169    Sabino Azkarate Leturia    01:35:50
5219    Enrike Marzana Elorza    01:35:55
5248    Ibon Garitano Muruamendiaraz    01:35:59
5355    Gorka Aranzabal Larrañaga    01:36:18
5459    Alatz Larrañaga Oregi    01:36:38
5563    Juan Ignacio Lopez Aramendi    01:36:57
5619    Manuel Jose Larrea Arana    01:37:03
5644    Jose Angel MuÑoz Gonzalez    01:37:06
5813    Sonia Davila Hidalgo    01:37:31
5849    Javier Igarza Perez    01:37:39
5978    Maria Rosa Agirre Igartua    01:37:57
5993    Josean Larrion Lopez Dedicastillo    01:37:59
6002    Ibon Arrieta Urriategi    01:38:01
6061    Eñaut Uriarte Palacio    01:38:11
6222    Ekaitz Alkorta Zabalo    01:38:37
6271    Juan Mateos Canedo    01:38:46
6365    Saioa Berraondo Laskurain    01:39:03
6495    Xabi Zabaleta Serna    01:39:22
6550    Alexander Odriozola Aldazabal    01:39:30
6551    Inaki Etxarri Lopez De Zubiria    01:39:30
6851    Jose Arrieta Roman    01:40:20
6853    Esteban Lazkano Perez    01:40:21
6924    Jose Ignacio Manuel Herreros    01:40:33
6933    Ainhize Gomez De Segura Fernandez    01:40:35
6942    Igor Bauza Madariaga    01:40:36
7077    Manu Curado Rodriguez    01:40:59
7198    Ainhoa Unamuno Muguruza    01:41:19
7208    Juan Manuel Elizburu Larreategi    01:41:20
7341    Flori Rodriguez Garcia    01:41:44
7367    Francisco Aguilar Casas    01:41:48
7536    Igor Urisabel Aseginolaza    01:42:17
7613    Aitor Curado Rodriguez    01:42:31
7616    Asier Labaien Olasolo    01:42:33
7618    Patxi Arriola Lazkano    01:42:33
7709    Juan Mari De La Maza Artola    01:42:50
7722    Carmelo Santorcuato Perez    01:42:52
7760    Asier Calleja Etxaniz    01:42:57
8019    Jon Balentziaga Larrañaga    01:43:46
8193    Juan Luis Arriola Lazkano    01:44:21
8224    Markel Lopez Larrañaga    01:44:26
8225    Aitor Lete Larrañaga    01:44:26
8227    Jesus Mari Iglesias Fernandez    01:44:26
8430    Martin Alberdi Landa    01:45:03
8514    Fernando Otaño Zabaleta    01:45:22
8782    Roman Laskurain Aiastui    01:46:16
8785    Patxi Retolaza Mendikute    01:46:16
8820    Jaio Manzanedo Gabilondo    01:46:21
8909    Daniel Balmori San Gil    01:46:39
8980    Iñaki Arizmendiarrieta Belar    01:46:56
9067    Jesus Mari Valgañon Gomez    01:47:13
9201    Javier Aramburu Urdanoz    01:47:36
9426    Javier Orbea Ascaso    01:48:25
9431    Koldo Aranburu Goikoetxea    01:48:25
9565    Iker Beistegi Ugarte    01:48:49
9566    Jose Antonio Dorronsoro Agirrezabal    01:48:49
9572    Iñaki Alberdi Araiztegi    01:48:50
9573    Luis Maria Beistegi Garitano    01:48:50
9662    Jon Zabala Puy    01:49:08
9673    Iker Badiola Etxaburu    01:49:11
9795    Javier Borobia Martinez    01:49:33
9963    Alfonso Ena Elustondo    01:50:10
9964    Karlos Zangitu Alberdi    01:50:10
9999    Yoana Gallastegui Eguren    01:50:18
10017    Victor Jimenez Muñoz    01:50:21
10059    Antonio Verguizas Nieto    01:50:30
10061    Jorge Garin Alsua    01:50:30
10205    Eduardo Bilbao Beraza    01:51:03
10222    Mikel Irizar Igarzabal    01:51:07
10308    Iñaki Eguren Zornoza    01:51:26
10338    Nora Pedrejon Ibarra    01:51:32
10409    Javier Lazkano Azkargorta    01:51:49
10524    Ana Gonzalez Urteaga    01:52:13
10606    Josu Otaegi Martin    01:52:35
10810    Alberto Samaniego Etxeberria    01:53:15
10867    Julian Zangitu Alberdi    01:53:27
11184    Gotzon Urzelai Madariaga    01:54:59
11333    Antonio Alcaide Ots    01:55:43
11408    Sebas Etxeberria Olasolo    01:55:59
11425    Eduardo Samaniego Etxeberria    01:56:04
11429    Javier Samaniego Compañon    01:56:05
11554    Ibai Goenaga Zangitu    01:56:44
11573    Jesús Martín Manzanal    01:56:49
11645    Ion Sotil Muniategi-Andikoetxea    01:57:17
11815    Jose Ramon Balzategui Muguerza    01:58:11
11840    Aitor Salaberria Agirreolea    01:58:19
12219    Rafa Santxez Muxika    02:00:16
12338    Iñigo Larrañaga Elorza    02:01:04
12739    Fermin Najera Ortigosa    02:04:02
12997    Fernando Arrillaga Garate    02:06:27
13173    Aitzol Gomez De Segura Fernandez    02:08:37
13325    Maite Alvarez Fernandez    02:11:20
13326    Aritz Beistegui Ugarte    02:11:20
13354    José Manuel Martín Manzanal    02:11:49
13587    David Perez Rios    02:18:06
13647    Iker Arazkonaga Sotil    02:19:57
13757    Juan Sanchez Fernandez    02:27:12

ELGETA       

182    Igor Lazkano Arana    01:13:54

717    Iban Uribetxebarria Legorburu    01:19:42

1169    Mikel Aramendi Cortazar    01:22:37

1382    Jesus Mari Beristain Elezgarai    01:23:41
1818    Haritz Barrutia Sarasua    01:25:22

2256    Gaizka Zubizarreta Elizburu    01:27:03
2727    Juan Carlos Ormaechea Saiz    01:28:37
4528    Ekain Sotil Muniategi-Andikoetxea    01:34:00
4571    Oscar Gil Ledesma    01:34:08

4621    Iker Galarraga Beitia    01:34:17

4738    Kepa Isasmendi Gabilondo    01:34:36
5664    Daniel Guillegui Etxebarria    01:37:09
5757    Ekaitz Aramendi Kortazar    01:37:23
5818    Julian Garcia Cornejo    01:37:31
6998    Santos Ayastuy Guridi    01:40:45
7486    Txomin Mediavilla Gutierrez    01:42:09
7652    Aitor Alarcia Iriarte    01:42:42
7815    Ruben Gomez Hernandez    01:43:08

8289    Anartz Agirre Madariaga    01:44:36
8529    Esteban Baro Lopez    01:45:25
8919    Unai Olaya Chacon    01:46:40
9227    Edurne Arroiabe Munduate    01:47:42
9228    Josu Perez De Eulate Errarte    01:47:42
9271    Mikel Zubizarreta Eraña    01:47:54
9645    Nestor Arana Arexolaleiba    01:49:05
10262    Oier Garai Ibabe    01:51:17
10414    Carlos Alonso Rodriguez    01:51:50
10522    Oier Larrañaga Uribetxebarria    01:52:13
11032    Pedro Etxaniz Gabilondo    01:54:12

12475    Dorleta Sologaistoa Agiriano    02:01:59

13467    Oxel Erostarbe Tubilla    02:14:32

ESKORIATZA       

182    Igor Lazkano Arana    01:13:54
717    Iban Uribetxebarria Legorburu    01:19:42
1169    Mikel Aramendi Cortazar    01:22:37
2256    Gaizka Zubizarreta Elizburu    01:27:03
4621    Iker Galarraga Beitia    01:34:17
4738    Kepa Isasmendi Gabilondo    01:34:36
5757    Ekaitz Aramendi Kortazar    01:37:23
5818    Julian Garcia Cornejo    01:37:31
7486    Txomin Mediavilla Gutierrez    01:42:09
7652    Aitor Alarcia Iriarte    01:42:42
7815    Ruben Gomez Hernandez    01:43:08
9227    Edurne Arroiabe Munduate    01:47:42
9228    Josu Perez De Eulate Errarte    01:47:42
9271    Mikel ZubizarretaEraña    01:47:54
9645    Nestor Arana Arexolaleiba    01:49:05
10262    Oier Garai Ibabe    01:51:17
10414    Carlos Alonso Rodriguez    01:51:50
10522    Oier Larrañaga Uribetxebarria    01:52:13
11032    Pedro Etxaniz Gabilondo    01:54:12

OÑATI       

13    Ritxar Fernandez Alkala    01:07:03
28    Arkaitz Letamendi Andueza    01:08:08
49    Jose Ignacio Pelayo Alonso    01:09:11
156    Asier Osinaga Beitia    01:13:14
214    Iñigo Anduaga Chacon    01:14:35
564    Ibon Jausoro Murgiondo    01:18:44
767    Ixaka Egurbide Lekube    01:19:58
810    Mikel Murillo Martin    01:20:14
981    Aitzol Guridi Zubia    01:21:30
1166    Jose Antonio Negreira Cobas    01:22:35
1310    Bittor De Marcos Ugalde    01:23:21
1406    Inaki Korta Barrena    01:23:45
1478    Alberto Guerreiro Uribe-Echevarria    01:24:03
1591    Aitor Agiriano Biain    01:24:31
1650    Julen Kortabarria Zubia    01:24:44
1655    Iñigo Aldasoro Galdos    01:24:45
1734    Juan Kruz Urtaza Gambra    01:25:02
1866    Mikel Madinagoitia Markuleta    01:25:36
1867    Iñaki Bikuña Zubizarreta    01:25:36
1880    Andoni Urtaza Agirrezabal    01:25:38
1986    Eneko Gonzalez Guridi    01:26:05
1988    Igor Arrese Murguzur    01:26:05
2153    Ioseba Zabaleta Igartua    01:26:39
2233    Jokin Garai Arejolaleiba    01:26:57
2510    Gaizka Palacin Aztiria    01:27:54
2553    Jon Ander Aramendi Otamendi    01:28:02
3007    Iker Sologaistoa Beitia    01:29:29
3150    Josu Odriozola Zabaleta    01:29:53
3210    Aitor Zubia Azkue    01:30:03
3406    Aitor Urzelai Bengoetxea    01:30:39
3839    Jesus Cantero Perianes    01:31:54
4269    Xabier Anduaga Egaña    01:33:15
4281    Jose Antonio Biain Bikuña    01:33:17
4362    Iñaki Guridi Urzelai    01:33:33
4401    Leire Mugarza Elorza    01:33:38
4451    Jose Mª GÓmez Fraga    01:33:46
4794    Iosu Aiastui Agirre    01:34:47
5280    Mikel Maiztegi Biain    01:36:05
5376    Ismael Malbadi Guridi    01:36:22
5559    Gorka Alzelai Zubia    01:36:57
5739    Garikoitz Baños Morcillo    01:37:21
5900    Monika Muñoz Murillo    01:37:46
6030    David Vernaza Colobon    01:38:06
6186    Oier Lopez De Lacalle Lekuona    01:38:31
6270    Pablo Arejolaleiba Ugarte    01:38:46
6715    Rafael Zulueta Bareño    01:39:58
6998    Santos Ayastuy Guridi    01:40:45
7117    Joaquin Arroyo Vigo    01:41:04
7170    Aitor Urtaza Agirrezabal    01:41:14
7347    Agotz Iturbe Murguiondo    01:41:44
7845    Rafa Guridi Dorronsoro    01:43:14
8515    Amaia Bernal Arregi    01:45:22
8812    Santiago Mendiola Ayastuy    01:46:20
8888    Marije Zubizarreta Elizburu    01:46:33
8941    PiliAzkarateazkazua Jaureguialzo    01:46:45
8984    Jesus Odriozola Agirrezabal    01:46:56
9088    Andoni Santos Fernandez    01:47:15
9091    Andoni Urteaga Fernandez    01:47:15
9094    Antonio Merino Blanco    01:47:16
9164    Asier Murguzur Orueta    01:47:29
9237    Fernando Lago Leis    01:47:44
9312    Jon Ander Lasagabaster Txintxurreta    01:48:02
9314    Bernardo Muñoz Rodriguez    01:48:03
9358    Iker Zelaia Rodriguez    01:48:13
9455    Lukene Igartua Egaña    01:48:29
9870    Ander Jausoro Arregi    01:49:50
9873    German Aginagalde Elexpuru    01:49:51
9876    Imanol Lukas Etxarri    01:49:51
10101    José Luis Saiz Malavia    01:50:38
10102    Unai Saiz Muñoz    01:50:38
10533    Maria Jose Ibarrondo Uriarte    01:52:16
10554    Miren Zubeldia Plazaola    01:52:20
10555    Miren Aginagalde Astigarraga    01:52:20
10643    Kepa Azkue Etxetxipia    01:52:41
10673    Julen Arabaolaza Otxoa    01:52:45
10939    Axier Lopez Kortabarria    01:53:47
11024    Antonio Merino Ruiz    01:54:10
11038    Imanol Urzelai Enparantza    01:54:13
11045    Xabier Madina Anduaga    01:54:14
11813    Marijo Erostarbe Garitano    01:58:11
12789    Gorka Solana Sagaseta    02:04:31
12931    Mikel Larrea Alava    02:05:45
13138    Aitor Lukas Etxarri    02:08:09
13177    Arkaitz Arana Oregi    02:08:40
13178    Aintzane Mendizabal Urreta    02:08:40
13224    Maider Osinaga Unzalu    02:09:34
13225    Iñaki Guridi Gesalaga    02:09:34
13499    Angel Maiztegui Otermin    02:15:10
13594    Nerea Altube Galdos    02:18:18

ALBISTEAK MUGIKORREAN

Debagoieneko albiste nabarmenenak eta azken ordukoak Whatsapp edo Telegram bidez jaso gura dituzu? Harpidetu zaitez doan!

WHATSAPP: Bidali ALTA 688 69 00 07 telefono zenbakira –Whatsapp bidez–.

TELEGRAM: Batu zaitez @GoienaAlbisteak kanalera.