Koldo Eleizalde lehiaketak baditu saridunak

2013ko Koldo Eleizalde lehiaketako sari banaketa
Aurtengoa Koldo Eleizalde literatur lehiaketaren 29. edizioa da. Parte hartzea zabala izan da: 251 ipuin idatzi, 13 bertso, 41 komiki eta 100 kontaketa edo interpretazio aurkeztu dituzte sariketara. Azken eremu horretan aurten parte hartzea nabarmen handiagoa izan da, baina gainontzekoetan antzekoa da. Sari banaketa ekainaren 14an, zapatuan, izango da, eguerdiko 12:00etan Bergarako Udal pilotalekuan.

Sari banaketa ekitaldian, sariak emateaz gain, ikastetxeetako ikasleek prestatuta zenbait ikuskizun egingo dira. Sarituak izan diren lan batzuk ikusi eta entzuteko aukera ere egongo da. Parte hartzaileek positiboki baloratu dute parte hartzea, eta lanen kalitatea goraipatu nahi dute, batez ere, ipuin idatzietan nagusien kategorian.

Hurrengo hauek izan dira saridunak:

Ipuin idatzia

1. kategoria:

  • Pantxika nire laguna - June Kalboetxeaga Garitano
  • Elefantea eta azeitunak - Elene Mendizabal
  • Hartz txikiaren abenturak - Zaloa Unamuno Lopez

2. kategoria:

  • Gizona eta lamia - Xabier Igartza Amasorrain
  • Zuren bizitza - Irati Gorosabel Urretxu
  • Zapaburua - Jokin Askargorta Aranzabal

3. kategoria

  • Muxuaren ipuina - Jone Moñux Garcia
  • Arantzik gabeko arrosa - Leire Arietaleanizbeaskoa Toledo
  • Hosto ezberdinaren ipuina - Itziar Mujika Lopez

4. kategoria

  • Paper batekin bizitza - Mireia Arteaga Jimenez
  • Denbora-makina - Jone Ibarra Guridi
  • Amestutako abentura - Alazne Soto Agirre

5. kategoria

  • Bergarako azula - Mikel Babiano Lopez de Sabano
  • Hariak - Ana Moñux Txintxurreta
  • Lepokoa - Elene Etxaniz Agirre 

Bertsoak

1.kategoria

  • Bergarako auzoak - Markel Laskurain
  • Oporrak - Ainara Rubio Matilla

2. kategoria

  • San Martzialak - Beñat Loidi Aizpurua
  • Oporrak - Yasmin Choan

3. kategoria

  • Egonean lan - Urko Egaña Calderon

Komiki-tira

1. kategoria

  • Sua komikian - Mikel Ballesteros
  • Zirkulazio aparatua - Huma Jabbar

2. kategoria

  • Untxi magikoa - Nicole Suarez Morillo
  • Beckenbauer vs Cruyff - Iker Aldai Trujillo

3. kategoria

  • Naturak ez du ahazten - Joseba Carnicero Padilla
  • Kafea hartu ta… hor konpon - Mª Angeles Padilla

Kontaketa eta interpretazioa

1. kategoria

  • Txanogorritxu - Alaitz Olabarrieta
  • Hiru txerrikumeak - Ibai Osoro Agirre
  • Hamelingo xirularia - Iker Agirrebeña, Unai Aguirrebarrena, Malen Arando, Xabier Ballesteros, Niha Defa, Maram El Bergi, Saioa Fernandez, Eki Heredia, Ekiñe Matilla, Ahmed Mohamed Lemine, Andoni Moñux, Lander Mugica, Haizea Olabarria, Martin Radoslavov, Mousaab Teloumit, Jefferson Vasquez

2. kategoria

  • Erbixa eta trikuak - Eki Zuzaeta Inza
  • Erbixa, elefantea eta bi xaguak - Olatz Gallastegi Visitacion
  • Gizonaren beldurrezko istorioa - Hodei Murgizu, Julen Pescador, Itziar Alberdi
  • Edurne Zuri - Lara Agirre, Amaia Alonso, Sergio Angulo, María Bisquert, Julen Ibarretxe, Malen Kalboetxeaga, Yerai Navas, Iker Ortiz de Urbina, Matías Pardo, Ibon Sasiain, Olaia Unamuno

3.kategoria

  • 1.saria: Martixio asmatzailea - Ibai Gonzalez, Nerea Bernal, Lajus Alvares, Aritz Basterra
  • 2. saria erdibana: Bergarako trena - Eudi Loidi Larrañaga eta Bi zoro zoroetxetik alde inda  eta Hiru anai mendixan - Jokin Gallastegi

4. kategoria

  • Olentzero - Iraide Birumbrales Gamboa

 

 

 

 

 

ALBISTEAK MUGIKORREAN

Debagoieneko albiste nabarmenenak eta azken ordukoak Whatsapp edo Telegram bidez jaso gura dituzu? Harpidetu zaitez doan!

WHATSAPP: Bidali ALTA 688 69 00 07 telefono zenbakira –Whatsapp bidez–.

TELEGRAM: Batu zaitez @GoienaAlbisteak kanalera.