Gaur banatuko dituzte Koldo Eleizalde lehiaketako sariak

Gaur, zapatua, banatuko dituzte sariak, 12:00etan, Udal Pilotalekuan. Sari banaketa bera eta ikastetxeek gertatu dituzten emanaldiak ere ikusteko aukera izango da. Parte-hartze txikiagoa egon bada ere, nagusien kategorietako lanen maila jasoa azpimarratu dute antolatzaileek. Guztira 420 lan jaso dituzte. [Saridunen zerrenda, albistearen barruan]

Aurtengo lanei dagokienez, antolatzaileek nagusien kategorietan izandako gorakada eta kalitatea nabarmendu gura izan dute, nahiz eta, parte-hartzeak zertxobait behera egin duen aurten. Guztira 302 ipuin, 21 bertso, 45 komiki, 32 ipuin-kontaketa ala antzerki eta 20 txiste ala umerorezko pasadizo jaso dira.

Saridunen zerrenda

IPUIN IDATZIA

1. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

Denak berdinean

- Baserritar langilea

Olatz Arregi Eguren

- Ipuin sorgindua

Leire Martinez

- Urdintxo eta Pox

Sanchez Kepane

 

2. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

Denak berdinean

- Aratz Atlantidaren bila

Ekain San Martin Plazaola

- Sonbrila magikoa

Ekain Olaziregi Alberdi

- Besteak bezalakoa izan nahi zuen lore zatarrak

Nagore Pelicano Sotil

 

3. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

Denak berdinean

- Iluntasunaren eguna

Amaia Alonso Albisua

- Sara karaniar uharteetan

Oihane Altube Urkia

- Etorkizuneko problema

Unai Sampietro

 

4. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Akabo hiru lagunen arteko adiskidetasuna

Miren Txurruka Loidi

2

- Lehoi baten bihotza

Mikel Miner Diez

3

- Nire eguneroko maitea

Miren Carnicero Padilla

3

- Unibertsoaren beste aldean

Xabier  Iparragirre Jauregi

 

5. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Lixiba usaina

Elene Etxaniz Agirre

2

- Agur polit bat

Nerea Mujika Lopez

3

- Bazuen legaturik

Ana Moñux Txintxurreta

Bertso

BERTSOAK

1. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

Denak berdinean

- Nire baserria

Gerald Joel Sanchez, Josu Elizburu Elgarresta eta Julen Murgiondo Izagirre.

- Bergarako bertso eskola

Josu Gaztelu, Markel Laskurain

 

2. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Gazteria

Jon Mata Etxaniz

2

- Oporretako egun bat

Maider Jauregi Aranburu, Marina Juaristi Berasategi

 

3. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Ama Euskaraz

Urko Egaña Calderón

2

- Ilusio lana bihurtzen denenan

Nerea Madariaga Mujika

 

 

Komiki-tira

KOMIKI-TIRA

1. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

Denak berdinean

- Hotelean

Irati Iñarra Martin

- Estralurtarra

Uxue Guadalupe Gantxegi Martinez

 

2. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Postre ederra

Joseba  Carnicero Padilla

2

- Ilunpean

Miren Carnicero Padilla

 

3. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Gorabeherak

Jon Erramun Iraegi

2

- Gomuta politak

Gorka Martin Gonzalez

 

 

Ipuin-kontaketa edo antzerkia

IPUIN KONTAKETA EDO ANTZERKIA

1. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

 

 

 

 

 

 

 

Denak berdinean

- Txanogorritxu

Ibai Osoro Agirre

- Edurne Zuri

San Martin Agirre Eskolako 5 urteko umeak: Nida Abdul, Nahia Aranguren, Meihong Azcarate, Mikel Borobia, Aimar Boya, Ivan Gallastegui, Iker Gomez, Kaiet Heis, June Herzog, Ane Jauregi, Paule Kalboetxeaga, Iker Lopez, Alazne Martínez, Aner Molina, Maria Navarro, Irene Pan Chen, Liher Poza, Lierni Rojas, Amets Uribesalgo, Itziar Vera

- Kirkilla eta lehoia

Aranzadi ikastola, 4 urteko umeak: Oihan Zubiaga Ilarduia, Ibai Osoro Agirre, Markel Eguren Toledo, Ane Lazkano Palacios, Marta Belastegi Gomez de Balujera, Nahia Matilla Arrieta, Ane Alberdi Lopez de la Torre, Aiora Maure Azkarate, Beñat Claver Etxeberria, Eneka Mondragon Alberdi

 

2. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

Denak berdinean

- Neska bahituak

Oihana Laskurain, Eudi Loidi, Oneka Gil,Gerald Sanchez, Martin Arrillaga, Enaiz Askarateaskazua

- Aztien kapelua

Maddi Oregi, Maitane Suinaga, Adrian Lopez, Nahia Etxarri, Maider Iribecampos,

Andoni Gabilondo, Nora Iturralde, Naroa Inza

 

3. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Errespeta nazazue

Maddi Arcelus, Amaia Ruiz, Miren Gutierrez, Izar Odriozola, Garazi Marzo, Elene Esnaola, Olatz Barragan, Izaro Garmendia, Sampietro, Irene Jauregi, Olatz Azkarate, Ruth Manco, Maider Ramudo, Susana Moral, Jone Igartua

 

4. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

1

- Hegoak Astintzen

Nere Aspiazu, Ana Moñux

2

- Inaxi eta Paxkaxi, barrearen bila

Estitxu Ramos, Amaia Garmendia, Virginia Crespo, Maialen Barrena, Goizalde Loiti

Akzesita

- Baratzako eztabaidak

Lorea Odriozola Larrañaga, Eneritz Perez Gonzalez,  Nerea Jimeno Legarrea

Akzesita

- Ipurtargia

Estitxu Ramos Bengoa

 

Txistea eta umorezko pasadizoak

TXISTEA ALA UMOREZKO PASADIZOAK

1. Kategoria

 

Zenbatgarren

Izenburua

Egilea

Denak berdinean

- Itsasoan galduta. Iker Manso

- Elkarri tiroka. Nicole Suarez Morillo, Maria Ondo Bote, Jorge Luis Chavez, Adonis de Jesus Ventura, Gerald Joel Sanches Ponce, Merlyn Garcia Estrada

ALBISTEAK MUGIKORREAN

Debagoieneko albiste nabarmenenak eta azken ordukoak Whatsapp edo Telegram bidez jaso gura dituzu? Harpidetu zaitez doan!

WHATSAPP: Bidali ALTA 688 69 00 07 telefono zenbakira –Whatsapp bidez–.

TELEGRAM: Batu zaitez @GoienaAlbisteak kanalera.