Aramaioko hautagai-zerrendak

Udal hauteskundeetarako hautagaiak.

Partido Popular PP

  1. Iñaki Ortega Cachón
  2. Hilario Alfaro Moreno
  3. Conchi Agüera López
  4. Juan Onaindia Álava
  5. Francisco Sainz de Murieta Guindulain
  6. Lourdes Hortas Ogueta
  7. Beatriz Maylín Santolaya
  8. Luis Dos Santos Batanete
  9. Mª Luz Zarasqueta Valenciaga

Ordezkoak

  1. Rodolfo del Olmo López
  2. Antonio Asensio Laguna

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco EAJ-PNV

  1. Iñaki Nafarrate Kortabarria
  2. José Mª Vilches Cuesta (Independien)
  3. Ángel Díaz de Cerio Lozano (Independien)
  4. Juan Miguel Loiti Herrea (Independien)
  5. Patxi Unzueta Etxebarria
  6. Pili Beitia Aspe (Independien)
  7. Ana Mari Jauregi Loiti (Independien)
  8. Juan Arriola-Bengoa Lasaga (Independien)
  9. Julian Unzueta Etxebarria

Ordezkoak

  1. Pedro Mari Altuna Cillaurren (Independien)
  2. Petri Leibar Errasti (Independien)
  3. Fernando Nafarrate Unzueta

Eusko Alkartasuna EA

  1. Andres Osinaga Leibar
  2. Miren Dorleta Beitia Aiastui
  3. Jose Francisco Goronaeta Larzanguren
  4. Yago Goronaeta Galindez
  5. Ignacio Echave Maiztegui
  6. Rosa Maria Cortabarria Errasti
  7. Benjamin Fernandez Prieto
  8. Mª Esperanza Urizar Cillaurren
  9. Enrique Ibabe Ortueta

Ordezkoak

  1. Francisco Nafarrate Zabarte
  2. Fco. Javier Bailez Peñin
  3. Luis Maria Urcelay Jauregui

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra PSE-EE

  1. Mª Asuncion Irazustabarrena Mendizabal PSE-EE (PSOE)
  2. Ezkioga San Juan Igarza PSE-EE (PSOE)
  3. Jose Mª Prieto San Vicente PSE-EE (PSOE)
  4. Florencio Martiarena Fagoaga PSE-EE (PSOE)
  5. Eduardo Markina Nagore PSE-EE (PSOE)
  6. Gaizka Malo Elcoro-Iribe PSE-EE (PSOE)
  7. Ramon Aguirre Ezkerro PSE-EE (PSOE)
  8. Cristina Juesas Escudero PSE-EE (PSOE)
  9. Miguel Marizcurrena Descarga PSE-EE (PSOE)

Aramaioko Abertzale Sozialistak AAS

  1. Luis Mari Eriz Echevarría
  2. Jon Uribarren Errasti
  3. Amaia Axpe Axpe
  4. Juan José Peciña Sáenz
  5. Agustín Arrizabalaga Ruiz de Azúa
  6. Oier Kortabarria Barandiaran
  7. José Carretero López
  8. Juan Saizar Azpirotz
  9. Alex Mendikute Ibabe

Ordezkoak

  1. Ibai Bailez Kortabarria
  2. Iñaki Isacelaya Inza
  3. Tere Fuentes Azcoitia

Eusko Abertzale Ekintza/Acción Nacionalista Vasca EAE/ANV

  1. Asier Aguirre Mugarza
  2. Joseba Jauregi Bengoa
  3. Martin Arriolabengoa Unzueta
  4. Jon Errasti Elgarresta
  5. Ainara Inunciaga Ugarte
  6. Alberto Barrondo Goyoaga
  7. Iker Aguirreurreta Echenagusia
  8. Gillen Agirre Arriolabengoa
  9. Patxi Xabier Bastarrica Mugica

Ordezkoak

  1. Naiara Unamuno Marcos
  2. Miren Errasti Larrañaga
  3. Roberto Lasaga Arriaran

Ezker Batua-Berdeak EB-B

  1. Jose Miguel Fernández López de Uralde - "Fote"
  2. Nicolas Cárdenas Nuñez
  3. Xaira Alacid Fernández
  4. Antonio Maeso Martin
  5. Luis Jaime Perea Rodríguez
  6. Nagore Fernandez Rocha
  7. David López Barco
  8. Juan Manuel Pérez Palacios
  9. Agustín Quesada Martínez


Iturria: Arabako Aldizkari Ofiziala

ALBISTEAK MUGIKORREAN

Debagoieneko albiste nabarmenenak eta azken ordukoak Whatsapp edo Telegram bidez jaso gura dituzu? Harpidetu zaitez doan!

WHATSAPP: Bidali ALTA 688 69 00 07 telefono zenbakira –Whatsapp bidez–.

TELEGRAM: Batu zaitez @GoienaAlbisteak kanalera.