Eguraldiari dagokionez hotz handia egin du; hala ere, euririk ez du egin ia lasterketa guztian. Antolatzaileak pozik geratu dira lasterketak emandakoarekin; zaleak bikain portatu direla esan dute.
Irabazleak
Behobia Donostia irabazi ondoren, Rafa Iglesias maratoia irabazi eta errekorra egiteko gogoz zebilen; azkenean, baina, bigarren postuarekin konformatu behar izan du. Elijah Muturi kenyarra izan da irabazlea, 2:13:19ko denbora eginda. Nesketan, Tirhas Enun etiopiarra izan da azkarrena (2:38:47).
Sailkapena
Antzuola
52 Narbaiza Gantxegi, Unai 02:40:01
379 Larrañaga Kortabarria, Mikel 02:59:19
1395 Aranguren Ezkurra, Asier 03:29:48
1781 Errasti Jauregi, Josu 03:44:18
Aretxabaleta
469 Zubiria Murguzur, Mikel 03:03:24
682 Etxebarria Gutierrez, Oier 03:10:51
692 Duran Garcia, Anastasio 03:11:02
1035 Guenechea Mondragon, Igor 03:20:38
1400 Aguirre Gabilondo, Igor 03:29:14
1958 Del Palacio Alvarez, Luis Mari 03:51:18
2114 Alvarez Imaz, Eneko 03:59:00
Arrasate
93 Sarabia Ugarte, Iker 02:46:13
98 Garcia Oyarzabal, Patxi 02:46:32
372 Osinaga Astigarraga, Jon 02:59:17
470 Martinez Perez, Igor 03:02:48
529 Delgado Iglesias, Angel 03:05:57
652 Romero Calderon, Rafael 03:10:18
677 Blazquez Bueno, Angel 03:10:49
686 Rayo Aguado, Javi 03:10:56
725 Etxebarria Etxagibel, Oxel 03:11:55
970 Galan Gomez, Amalio 03:18:49
1030 Larrea Beldarrain, Kepa 03:20:54
1192 Arregi Sagasta, Nere 03:26:04
1203 Arregi Sagasta, Arkaitz 03:26:24
1877 Urrutia Garaitonandia, Iñaki 03:47:08
2120 Ibabe Ruiz De Azua, Unai 03:59:53
Bergara
71 Elkoro Fernandez, Xabier 02:44:23
88 Arana Oregi, Joxu 02:45:44
111 Moreno Castelo, Edu 02:47:30
133 Garitano Zuazola., Ander 02:49:01
205 Aquizu Barrutia, Jose Antonio 02:53:55
311 Ibarra Moñux, Jabi 02:57:49
376 Agirrebeña Oteo, Iban 02:59:29
440 Moreno Castelo, Jabi 03:01:56
522 Lazkano Bikendi, Xabier 03:05:44
544 Eraña Arroiabe, Aitor 03:06:58
559 Guridi Alustiza, Martin 03:07:22
605 Lascurain Zubia, Aitor 03:08:40
735 Rodriguez Cuesta, Fer 03:12:22
791 Pagaldai Urresti, Iñigo 03:14:13
908 Urriolabeitia Milikua, Alberto 03:17:10
956 Basauri Gamboa, Igor 03:18:47
1154 Lete Aramburu, Josu 03:25:02
1155 Egino Zabaleta, Jesus 03:25:06
1194 Guridi Alustiza, Imanol 03:26:04
1204 Diaz Roman, Jesus 03:26:37
1453 Gartzia Beristain, Asier 03:32:15
1454 Aguirrezabal Beitia, Ramon 03:32:17
1587 Arriola Lazkano, Juan Luis 03:36:06
1601 Azcárate Leturia, Sabino 03:37:35
1603 Anduaga Elias, Jose Mari 03:37:41
1692 San Torcuato Perez, Carmelo 03:40:03
1678 Aranburu Mujika, Basi 03:40:33
1864 Gonzalez Martinez , Joaquin 03:47:11
1882 Lete Larrañaga, Agurtzane 03:47:43
1990 Errasti Opakua, Ander 03:54:27
2062 Juarros Laskurain, Aritz 03:56:49
2059 Larrea Arana, Manuel Jose 03:57:27
2186 Verguizas Nieto, Antonio 04:04:53
Eskoriatza
100 Lazkano Arana, Igor 02:46:41
1871 Camuesco, Alberto 03:46:45
2239 Agiriano, Ander 04:09:23
Oñati
219 Jausoro Murgiondo, Ibon 02:54:33
0350 Negreira Cobas, Jose Antonio 02:58:43
454 Osinaga Beitia, Asier 03:02:48
622 Korkostegi Dominguez, Igor 03:09:01
760 Urtaza, Andoni 03:13:21
933 Varela Fernandez, Matias 03:18:12
1225 Iñurritegi Alzelai, Xabier 03:26:42
1405 Sasiain Diaz De., Arkaitz 03:29:33
1525 Blazquez Diaz, Trini 03:34:24
1709 Murguzur Orueta, Asier 03:41:52
1796 Aiastui Egaña, Rufino 03:44:30
1798 Sancho Orueta, Felix 03:44:52
1941 Aginagalde Astigarraga, Miren 03:50:16
1942 Lukas Etxarri, Imanol 03:50:17
1944 Jausoro Arregi, Ander 03:50:17
1943 Aginagalde Elexpuru, German 03:50:20
2079 Odriozola Agirrezabal, Jesus 03:56:24
2397 Larrea Alava, Alberto 04:37:36